-4.6 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 18:06

Uck

- Advertisement -

Lajm i mirë për veteranët e UÇK-së: Pritet të punojnë në sektorin privat

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sonte gjatë një debati në Radio Televizionin e Kosovës, ka folur për prioritetet e dikasterit që...

Mirënjohje UÇK-së dhe trinomit të lirisë

Nga Azgan Haklaj Amerika, Nato-ja, BE-ja trinia e shenjtë e lirisë, demokracisë dhe progresit shqiptar. Shqiptarët e meritojnë përjetësisht vendin e tyre në shtëpinë e...

Musliu: UÇK s’ka nevojë për lartësim nga askush, është aq lart sa nuk mund te mbërrijë egoja as arroganca e askujt!

Reagimet e shumta po vijnë nga deputetët e Kuvendit të Kosovë në lidhje me fjalimin e sotëm të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa...

Flamuri i UÇK-së dhe ai kombëtar futen në zyrat e Qeverisë

Zëvëndëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, është parë në shoqërimin e dy deputetëve të partisë së tij, Daut Haradinaj e Pal...

Largohet flamuri i UÇK-së nga oborri i qeverisë

Flamuri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili para disa javësh ishte vendosur në oborrin e qeverisë, sot nuk gjendet në vendin që ishte. Në...

‘Nga dreka deri te pastrimi i armëve’: Reporteri i luftës publikon foto të rralla nga Kosharja

Reporteri i luftës dhe pjesëtari i Brigadës 138 Agim Ramadani, Besnik Kada, ka publikuar disa pamje të ralla nga lufta në Koshare, duke treguar...

Shkelzen Gashi më 2011 bënte përgjegjës liderët e UÇK’së për të zhdukurit e luftës

Këshilltar i Kryeministrit të shkarkuar, kishte shkruar qysh më 2011 për ‘krimet e UÇK’së’. Atëkohë, citonte raporte në të cilën thuhej se “UÇK kishte...

21 vite nga mobilizimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati vendosur për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin përfundimtar...

Momenti historik: 22 vjet nga dalja publike e UÇK’së në skenë

Sot bëhen 22 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës së...

Rrëfim i rrallë: Shefqet Dizdari tregon për tentativat e FARK-ut për të blerë armë në Izrael, zbulon sekrete ushtarake

Avokati shqiptar Shefqet Dizdari, i cili gjatë periudhës së luftës kishte ndërmjetësuar ndërmjet grupeve të shqiptarëve të Kosovës, ka ardhur për herë të parë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -