-0.7C
Pristina
26 Janar, 2021 - 15:00

Mimoza Kusari

- Advertisement -

Del video e Mimoza Kusarit, kur e vlerësonte lartë Hashim Thaçin dhe e kritikonte Albin Kurtin

Çka do të thoshte Mimoza Kusari – Lila po t’i kërkohej të përshkruante Albin Kurtin dhe Hashim Thaçin? Kryetarja e Alternativës që ka shërbyer...

Sa gishta i ka pula? Mimoza Kusari ia huq me përgjigjen

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari – Lila kësaj radhe ishte e ftuar në emisionin Express Rozë në rubrikën “Pyetje Express”. Një ndër pyetjet...

Kusari akuzon Hotin, thotë se Mustafën virusi e bëri agresiv

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka reaguar sërish ndaj kryeministrit Avdullah Hoti, duke thënë se deklarata e tij në lidhje me...

Mustafa: Ta kërcënosh kryeministrin me shkarkim pse e kapi virusi, është kanabalizëm politik e idiotizëm i skajshëm

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka deklaruar se është edukatë elementare njerëzore që është kultivuar nëpër familje, që të respektohen të sëmurit, të ndihmohen...

Kërkohet largimi i kryeministrit Hoti: Theu protokollin, mund të ketë infektuar qytetarët e Dragashit

Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Mimoza Kusari-Lila, i ka uruar shërim të shpejtë nga Koronavirusi kryeministrit Avdullah Hoti. Por, Kusari-Lila ka kritikuar ashpër...

VV paralajmëroi mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Hoti, kjo është përgjigja e PDK-së

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar sot mocion mosbesimi nga Qeverisë Hoti. Konkretisht, deputetja Mimoza Kusari Lila në seancën e Kuvendit ka paralajmëruar mocion mosbesimi ndaj Qeverisë...

Krasniqi-Kusari Lilës: Të propozoj ty për presidente si përfaqësuese uniteti, s’ka parti që s’ke qenë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila mori fjalën gjatë seancës parlamentare ku edhe deklaroi se janë për të ngritur mocion për rrëzimin e...

Kusari në Kuvend: Ditën kur u varrosën dy minatorë, u ndezën fishekzjarrë

Deputetja e Alternativës, nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se dje u hodhën fishekzjarrë në kryeqytet, në ditën kur u varrosën dy...

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses

Deputetja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se shpallja kushtetuese e dekretit të Thaçit për mandatimin e Avdullah Hotit të LDK-së...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -