-6.3 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 04:31

Bill Clinton

- Advertisement -

Si e uronte George H. W. Bush- Clinton pasi fitoj zgjedhjet: Letra e tij pushton rrjetet sociale

Ndër vite presidentët e zgjedhur amerikanë pas përfundimit të mandatit përmes një letre uronin pasardhësin e tyre, që do merrte këtë post duke bërë...

Bill Clinton, akuzon Donald Trump: I paaftë për ta kryer punën e tij, kalon kohë të gjatë në TV dhe në mediet sociale

Ish presidenti amerikan Bill Clinton, ka thënë se presidenti amerikan Donald Trumop, nuk është i aftë për ta bërë punën e tij. Ai ka...

Zbardhet biseda për demilitarizimin e UÇK-së: Kjo ishte biseda mes Klintonit dhe Thaçit /Dokument

Sot u mbushen 21 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për demilitarizimin e UÇK-së, ku ishin përfshirë në detaje fazat e dorëzimit të armëve, mbajtjes...

Fjalimi i Bill Clintonit, pak para bombardimeve të NATO-s

Në një fjalim më 24 mars 1999, Clintoni tha se brutaliteti serb ndaj kosovarëve nuk po ndalej. “Sot forcat tona iu bashkuan NATO-s kundër forcave...

A është përfshirë Bill Clinton dhe a ka negociata sekrete Kosovë-Serbi? Flet ish-diplomati amerikan

Dialogu për normalizim të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është bllokuar që nga nëntori i vitit të kaluar për shkak të vendimit të Qeverisë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -