9.5C
Pristina
3 Mars, 2021 - 12:26

Alon Ben Meir

- Advertisement -

Eksperti amerikan i habitur si shqiptarët e Maqedonisë nuk e përkrahin Nënën Terezën e Skenderbeun pse janë të krishterë

Njohësi i çështjeve politike në Ballkanin Perëndimor nga SHBA’ja, Alon Ben-Meir, ka shprehur shqetësimin për qasjen ndaj identitetit nacional dhe atij fetar tek shqiptarët...

Profesori amerikan: S’ka të ardhme për Kosovën e Serbinë nëse nuk e zgjidhin konfliktin

Dialogu me Kosovës dhe Serbisë duhet të fillon dhe të arrihet marrëveshja e paqes mes dy vendeve, kështu nëse dy shtetet dëshirojnë anëtarësim në...

Profesori amerikan tregon kushtin që Kosova dhe Serbia të jenë pjesë e BE-së

Profesori amerikan, Alon Ben Meir, ka komentuar deklaratën e vendeve të QUINT-it rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ben Meir ka shkruar në Twitter se...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -