13.2 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

Ky është mesazhi i shfaqur nga tifozët rumunë, që u bë shkak për ndërprerjen e ndeshjes

- Advertisement -

Është ndërprerë ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës.

- Advertisement -

Gjyqtari kryesor ndeshjes ka vendosur për ndërprerjen e ndeshjes, pasi disa tifozë rumun kanë shfaqur mesazh nacionalist dhe skandaloz, shkruan Gazeta Express.

Ata kanë shfaqur një parullë ku thuhet “Kosova është Serbi”.

- Advertisement -

Pas kësaj Willy Delajod ka vendosur për ndërprerjen e ndeshjes dhe ka urdhëruar futbollistët që të largohen drejt zhveshtoreve.

Ndeshja ende nuk ka filluar dhe tani pritet një vendim i ri.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -