3.3 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Jep dorëheqje Kryetari i Mitrovicës së Veriut dhe këshilltarët komunalë

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Milan Radojeviq ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, raporton Radio Kontakt Plus.

Dorëheqje kanë dhënë edhe këshilltarët e Kuvendit të Komunës së Mitrovicës së Veriut .

- Advertisement -

Lista Serbe dje njoftoi se kanë marrë vendim që të largohen nga të gjitha institucionet në Kosovë, derisa kryetari i këtij subjekti, Goran Rakiq, tha se po jep dorëheqje nga posti i ministrit.

Kujtojmë që këto dorëheqje vijnë pasi Kosova nisi zbatimin e modifikuar për targat dhe suspendimit të drejtorit të policisë në veri, Nenad Gjuriq, i cili refuzoi ta zbatonte këtë vendim.

Lista Serbe do të organizojë një tubim sot në Mitrovicën e Veriut, që pritet të nisë në orën 12:00.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -