18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Ja kush është tifozja bukuroshe e Kosovës, u bë virale në rrjetet sociale

- Advertisement -

Kosova ka arritur një barazim spektakolar në minutat e fundit për të barazuar rezultatin 2:2 ndaj Zvicrës në “Fadil Vokrri”.

Kjo ndeshje është zhvilluar në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

- Advertisement -

Në stadiumin e mbushur plot, zviceranët u pritën ngrohtësisht nga “Dardanët”, përveç Uran Bislimit, i cili u vërshëllye nga ta. Kjo pasi që ai së fundmi zgjodhi të luajë për “helvetikët”, duke braktisur Kosovën.

- Advertisement -

Në përkrahje të Kosovës, ishin tifozën ‘Dardan’ të cilët mbetën edhe jashtë stadiumit pasi nuk kishte ulëse për t’i zënë të gjithë adhuruesit e futbollit.

Tifozeria e flaktë e Kosovës, u pa mbrëmë në stadium.

Përveç emrave të politikës, shoubizit aty kishte edhe qytetarë të shumtë.

- Advertisement -

Një tifoze e flaktë e Kosovës, është pa në tribunat e “Fadil Vokrrit”, e cila mbrëmë dhe sot është komentuar mjaftë shumë.

DTV, zbulon emrin e saj. Ajo është Vjosa Pllana e cila la një paraqitje jashtëzakonishtë të bukur.

Paraqitjen e saj nuk hezituan fotografë të shumtë që ta ‘vendosin’ nën thumbin e aparatit.

Me flamurin e Kosovës të ngrituar lartë, fotoja e saj tashmë është bë virale.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -