19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Bien çmimet e derivateve në Kosovë, rikthehen në nivelin e para tri viteve

- Advertisement -

Të rekomanduara

Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës kanë rënë në nivelin e njëjtë sikurse para tri vitesh, ka thënë sot Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës.

Çmimi i një litri naftë në Kosovë sot është duke u shitur për 1.29 euro, ndërkaq benzina për 1.30 euro.

- Advertisement -

“S’mundemi me paragjyku per çmimet për ditët në vijim po çmimet janë në ramje. Këto çmime i kemi pasur edhe para tri viteve”, ka thënë Berjani për Paparacin.

Berjani u ka bërë thirrje tregtarëve të produkteve ushqimore, që t’i ulin çmimet.

“Por tregtaret e marketeve qe thirren se si pasoj e shtrenjtimit të naftës i kanë rritur çmimet e produkteve ushqimore, tash kemi rënie të derivateve për 65 cent”, tha ai. “Nafta është liruar marketet duhet t’i ulin çmimet”.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë