2.5 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Aplikoi vazhdimisht në konkurse, Mimoza Kastrati “detyrohet” ta braktisë Kosovën

- Advertisement -

Mimoza Kastrati është njëra nga shumë rë rinjë që kanë ikur kohëve të fundit nga Kosova.

- Advertisement -

Ajo në një lidhje direkte në emisionin “Raport”, ka treguar se tani ka shkuar në Gjermani dhe se vendimi i saj për të ikur nga vendlindja ka ardhur për shkak të gjendjes politike.

“Unë kam bërë aplikime për mësimdhënëse në Malishevë, Fushë-Kosovë, Drenas, Klinë por gjithqka ka qenë e kotë”, tha Kastrati.

- Advertisement -

Ajo tutje tha që punën që sot e ka gjetur në Gjermani nuk është në profesionin e saj por që me kalimin e kohës beson që do të arrij që të punësohet në profesionin e saj.

Kastrati ka rrëfyer që tash e tri vite është duke aplikuar për punë dhe nuk e kanë pranuar.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -