29.2 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

Aktori i njohur amerikan agjëroi plot 40 ditë, ai humbi pothuajse 30 kilogramë

- Advertisement -

Aktori i humorit Kevin James mbahet mend nga publiku për personazhin e tij Doug, të cilin e portretizoi në serialin “The King of Queens”, i cili u transmetua nga viti 1998 deri në 2007, dhe aktori sot duket shumë ndryshe.

- Advertisement -

Në një paraqitje të fundit në podcast, ai zbuloi se duhej të humbiste peshë për të luajtur një prift në film dhe humbi pothuajse 30 kilogramë. Pas përfundimit të xhirimeve, pesha e tij u kthye në 130 kilogramë dhe e kuptoi se i duhej të humbiste sërish kilogramët e tepërt.

“Unë mund t’i humbas ato shumë shpejt,” tha ai, “Seriozisht, mund ta bëj për një muaj. Më pak se një muaj.”

- Advertisement -

James shpjegoi se si dikur filloi një periudhë të gjatë agjërimi, i motivuar pjesërisht nga dëshira për të humbur peshë, por edhe për arsye fetare, duke zbuluar se ai kishte “kaluar 41 ditë e gjysmë pa ushqim”, duke konsumuar vetëm “ujë dhe pak. kripë”.

“Kur ta vendos mendjen, mund ta bëj”, tha ai. “Fillova të agjëroj, nuk thashë do të agjëroj 40 ditë, vetëm thashë, do të bëj. çfarëdo që të mundem… U ndjeva mjaft mirë për një kohë, dhe më pas, kur do të kisha këto ulje, do të mendoja, “Ndihem shumë i mjerë”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kevin James (@kevinjamesofficial)

- Advertisement -

“Kam humbur, mendoj, rreth 30 kilogramë”, vazhdoi ai.

Ndërsa prezantuesi i podkastit Rogan pohoi se agjërimi me ndërprerje ka disa përfitime shëndetësore, James sqaroi se ai nuk e rekomandon metodën e tij ekstreme të humbjes së peshës, duke vënë në dukje se ai fitoi peshë sapo ndaloi agjërimin.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -