28.3 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Zyrtarja e BE-së: Kemi mbledhur 16 mijë nënshkrime për liberalizim të vizave për Kosovën

Këshilltarja e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger, ka bërë të ditur se deri tani janë bërë mbi 16 mijë nënshkrime në peticionin e nisur nga ajo për liberalizimin e vizave për Kosovën.

“Tani është koha e liberalizimit të vizave për Kosovën. Stop diskriminimit të padenjë! Stop izolimit të Kosovës!””, ka shkruar Schneeberger në Twitter.

Ajo dje ka bërë të ditur se i ka dërguar një letër presidentit francez Emmanuel Macron, të cilit i ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën, si dhe i ka dërguar peticionin me nënshkrime.

Të fundit
Lajme të lidhura