16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Zyrtare/ Ziadin Sela jep dorëheqje

Ziadin Sela në konferencën e sotme për shtyp në Tetovë njoftoi se ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Aleancës për Shqiptarët.

Sela këtë e ka bërë të ditur përmes një konference për medie. Ai tha se arsyeja e dorëheqjes së tij janë rezultatet në zgjedhjet e fundit në Tetovë.

- Advertisement -

“Kisha takim sot me kryesinë e ngushtë të ASH-së. Biseduam rreth situatës politike, pas zgjedhjeve lokale në Tetovë. Qëndroj pas çdo fjale që e kam dhënë dhe ajo është që Tetova nuk është vetëm komunë dhe nuk është vetëm qytet. Rezultatet në Tetovë janë jashtë çdo pritshmërie tonë dhe unë si kryetar partie jam i gatshëm të marr përgjegjësi dhe këtë e bëj. Jap dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryetarit të partisë”, u shpreh ai para mediave.

Partia Besa është fituese e këtyre zgjedhjeve në Tetovë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -