18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Zvicra vet e 700’ta në “Fadil Vokrri”

- Advertisement -

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sonte ndeshjen ndaj Zvicrës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

- Advertisement -

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, me fillim prej orës 20:45, shkruan Gazeta Express.

Siç dihet, të gjitha biletat janë të shitura – andaj edhe atmosfera nga “Dardanët” nuk do të mungojë, si dhe përkrahja e tyre maksimale.

- Advertisement -

Përkrahje nga tribunat do të ketë edhe Zvicra. Tifozët zviceranë kanë blerë gjithashtu të gjitha biletat që u takojnë atyre.

Federata e Futbollit e Zvicrës ka konfirmuar se rreth 700 tifozë do të jenë në shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri”.

Kujtojmë se sonte do të jetë përballja e parë zyrtare mes Kosovës dhe Zvicrës.

- Advertisement -

Kosova është e pesta dhe e parafundit në Grupin I me 3 pikë, aq sa ka edhe Bjellorusia një pozitë më lartë.

Në këtë grup prin Zvicra me 10 pikë, e ndjekur nga Rumania me 8 sosh. Izraeli është i treti me 7 pikë. Andorra është e fundit me vetëm 1 pikë.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -