24.7 C
Pristina
24 Korrik, 2021 - 22:21

Zvicra po kërkon vullnetarë për ta provuar një burg në Cyrih

Nëse dëshironi të provoni se si do të jetë të shkosh në burg – Cyrihu po kërkon vullnetarë për të provuar një burg të ri, para se ai të hapet në të vërtetë.

Objekti i ri do të merret me ata që janë në paraburgim, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Megjithëse disa qindra kanë thënë tashmë se do ta provojnë, menaxherët e burgjeve duan një raport realist të moshave dhe gjinisë.

Testi do të jetë në mars të vitit të ardhshëm.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese