2.5 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

“Zoti është shqiptar” – Mesazhi i çuditshëm që u shfaq në stadium gjatë ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe

- Advertisement -

Kombëtarja e Shqipërisë ka barazuar me Ishujt Faroe, në ndeshjen e fundit kualifikuese për Euro 2024, barazim që i mjaftoi të mbyllte kampanjën kualifikuese në pozitën e parë në Grupin E.

- Advertisement -

Kuqezinjtë barazuan pa gola 0:0 me Ishujt Faroe, në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Një detaj që mori vëmendjen e të gjithëve ndodhi në fillim të fraksionit të dytë, kur në tribunën lindore u shpalos një mesazh i çuditshëm.

- Advertisement -

“Zoti është shqiptar” – shkruhej në mesazhin e shpalosur në tribunë.

Ky mesazh bëri bujë të madhe dhe po komentohet në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Sidoqoftë, “Shqiponjat” me këtë barazim siguruan pozitën e parë në Grupin E me 15 pikë. Po aq pikë ka grumbulluar edhe Çekia që siguroi tek sonte kualifikimin.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -