fbpx
-0.4 C
Pristina
19 Janar, 2022 - 18:33

Zogaj: Unë po e ndërroj Albinin e ai le t’i largon sindikatat – dy të mira i bëhen Kosovës

Rekomandime

Analisti politik, Petrit Zogaj i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me deklaratën e tij që e pati në konferencën e sotme, në të cilën theksoi se duhet të ketë ndryshime në krye të organizatave sindikale.

Zogaj ia ka propozuar një ofertë Kurti.

“Albini nuk po i pelqen udheheqesit e sindikatave, e mua s’po me pelqen udheheqesi i qeverise? Qe do so, e bojme nje pazar te shpejt: ai le t’i largon sindikatat e une po e nderroj Albini. Keshtu i behen dy te mira Kosoves ”, ka shkruar ai.

Ndryshe, Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla, ka bërë të ditur se do të kontaktojë me përfaqësues ambasadave të huaja dhe të shteteve të QUINT-it në Kosovë, të cilëve do t’u thotë se kryeministri Albin Kurti është duke i kërcënuar udhëheqësit e sindikatave

Kurti preferon të ndërrohen drejtuesit e sindikatave

 

Më shumë artikuj

Të fundit