8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Zhduken tri vajza kosovare në Gjermani

Tre vajza me prejardhje nga Kosova janë shpallur të zhdukura në Gjermani. Denisa, Anila dhe Suela u nisën me autobus për të vizituar festivalin e qytetit në Lünen, por nuk u panë më.

15, 16 dhe 17 vjeçaret janë në kërkim që nga e shtuna. Një familjar i tyre ishte marrë vesh që t’i priste tek stacioni i autobusëve në Bergkamen, por që asnjëra prej tyre nuk u bë e gjallë atje.

- Advertisement -

Që atëherë nuk ka pasur asnjë gjurmë prej tyre.

- Advertisement -

Një zëdhënës i policisë gjermane ka thënë se kontakti i fundit ishte përmes ëhatsapp rreth orës 21:30. Pas kësaj, të trija vajzat fikën celularët”.

Që atëherë as familjarët e adoleshenteve nuk kanë pasur asnjë kontakt.

- Advertisement -

Policia ka publikuar fotografitë e tyre ndërsa ka thënë se deri më tani nuk ka prova për një krim./Indeksonline/

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -