2.9C
Pristina
6 Mars, 2021 - 06:25

Zgjedhjet në Kosovë, vjen reagimi i parë nga Serbia

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Nikola Selakoviq, i ka dërguar urime Listës Serbe për mandatet e fituara në zgjedhjet e djeshme parlamentare në Kosovë.

Çdo urim për fitoren e madhe për vëllezërit dhe motrat e dashura nga Lista Serbe. Gëzuar Ditën e Shtetit”, shkroi Selakoviq në rrjetin social Instagram.

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar shumicën e votave në zgjedhjet e djeshme, sipas rezultateve nga numërimi i shumicës së fletëvotimeve.

Të fundit

Të tjera nga rubrika