fbpx
1.3 C
Pristina
E mërkurë, 25 Janar, 2023

Zelensky shokon botën me deklaratën e fundit: Putini ka mundësi që ka vdekur!

Duhet Lexuar

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u tha liderëve botërorë se ai ‘nuk është i sigurt nëse presidenti i Rusisë është “ende gjallë” – pas më shumë raportimeve në media që po qarkullojnë për shëndetin e Vladimir Putin.

Zelensky ka thënë se Putin mund të ketë vdekur pas raportimeve të reja për shëndetin e ‘ligë’ të tiranit rus, raporton “Daily Star”.

- Advertisement -

Putini thuhet se vuan nga kanceri, sëmundja e Parkinsonit ose të dyja.

Këto thashetheme u rikthyen në qendër të vëmendjes, kur u mësua se ai nuk do të filmohej topless duke bërë zhytjen e tij tradicionale në ujërat e ngrira për një festë ortodokse ruse (siç është zakonisht çdo vit).

Kjo erdhi vetëm disa ditë pasi një i dyshuar i brendshëm i Kremlinit pretendoi se Putini vuan nga “dobësia, marramendja dhe mungesa e oreksit” të shkaktuara nga terapia me ilaçe.

- Advertisement -

Duke iu drejtuar udhëheqësve botërorë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, Zelensky shkoi një hap më tej dhe sugjeroi se Putini mund të ketë vdekur tashmë.

Ai tha: “Për momentin nuk e kuptoj me kë të flas. Nuk jam i sigurt nëse presidenti i Rusisë është ende gjallë.

- Advertisement -

“Unë nuk e kuptoj nëse ai është ende gjallë ose se është ai që po merr vendime”.

Kremlini ka vazhduar të mohojë pretendimet se Putin është i sëmurë.

Thënë kështu, disa teori të konspiracioni rreth “një trupi të dyfishtë që zëvendëson një Putin të sëmurë” kanë qenë rreth e rrotull për dekada.

Në fillim të viteve 2000, gjatë ditëve të para të presidencës së tij, thuhej se ai ishte në gjendje të keqe shëndetësore.

Në vitin 2008, Pentagoni përpiloi një studim që pretendonte se despoti vuante nga Asperger. Disa vjet më vonë, shëndeti i tij mendor u vu në dyshim së bashku me përdorimin e dukshëm të botoksit pasi u pa me një sy të zi.

Pas shtyrjes së vizitës së kryeministrit japonez Yoshihiko Noda në Rusi, duke përmendursi shkak “problemet shëndetësore” të Putinit, thashethemet u futën përsëri në veprim në 2012.

- Advertisement -

Të fundit

Marrëveshja me Serbinë, Ahmeti: Opozitës i intereson të dëmtohet Kurti, e jo çfarë pëson Kosova

Ish-kryetari i Prishtinë, Shpend Ahmeti ka thënë se opozita është obsesionu pas kryeministrit Albin Kurti. Sipas Ahmetit, kjo ka ndodhur...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -