fbpx
0.3 C
Pristina
E shtunë, 28 Janar, 2023

Zëdhënësi i VV-së: Serbia dhe Rusia / Me profile fake me emra shqiptarë lavdërojnë suImin e djeshëm në Shtërpcë

Duhet Lexuar

Zëdhënësi i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Arlind Manxhuka ka publikuar disa mesazhe të bëra në rrjetet sociale rreth rastit të plagosjes së dy serbëve në Shtërpcë.

Postimi i plotë në Facebook:

- Advertisement -

Kjo është lufta me fake news që Serbia në koordinim me Rusinë po bëjnë ndaj Kosovës.

Me profile fake me emra shqiptarë lavdojnë sulmin e djeshëm ndaj dy qytetatëve të komunitetit serb duke tentuar të krijojnë kinse atmosferën anti-serbe në Kosovë.

Por, mbrëmë në kohë reale, institucionet jo vetëm që kanë bërë reagime por edhe personi është tashmë duke u  trajtuar nga drejtësia.

Fake news nuk kalon!

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

12 mijë pula u groposën në Skenderaj: Fermeri që ‘u mor në qafë’ nga vërshimet [VIDEO]

Fermerit Liridon Geci nga fshati Llaushë i Skënderajt, vërshimet i kanë shkaktuar dëme të mëdha materiale, përcjell portali Rajoni.org. Atij...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -