17.1 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Zafir Berisha i jep ‘mend’ qeverisë Kurti: Duhet dije, vendosmëri dhe guxim

Zafir Berisha nga partia NISMA Socialdemokrate është një nga kritikuesit më të mëdhenj të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Qeverisë Kurti.

Ai sot ndonëse nuk ka përmendur në statusin e tij as VV-në e Kurtin, ka folur për ndryshim duke lënë të nënkuptohet se është i pakënaqur me qeverisjen aktuale dhe kërkon ndryshim, që sipas tij vije vetëm me dije, vendosmëri e guxim.

Postimi i tij pa ndërhyrje:

Përpjekjet për ndryshime pozitive nuk duhen të ndalen, edhe pse një çast ndryshimi mund të duket si diçka i pamundur.

Koha ka treguar se ndryshimi ndodhë, veqse duhet dije, vendosmëri dhe guxim!

Të fundit
Lajme të lidhura