17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Xherdan Shaqiri me deklaratë befasuese para sfidës me Kosovën

- Advertisement -

Futbollisti Xherdan Shaqiri me padurim e pret ndeshjen me Kosovën që do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

- Advertisement -

Ai përmes një postimi në Instagram është shprehur se e ka pasur ëndërr që të luajë një herë në Kosovë dhe tha se do ta shijojë çdo sekondë të lojës në Prishtinë.

“Ka qenë gjithmonë një ëndërr të luaj një herë në Kosovë ku kam lindur dhe do ta shijoj çdo sekondë”, u shpreh Shaqiri.

- Advertisement -

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës do të luhet të sonte në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo ndeshje është vlefshme për kualifikimet në Euro 2024.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -