fbpx
-1.3 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Xhavit Haliti tregon mospajtimet me Zylfie Haklajn: Unë e kam zbulu vrasësin e Ilir Konushefcit

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një nga historitë enigmatike kalonte ndër vite e që kishte verzione të ndryshme nga akterë të ndryshëm të kohës, ka qenë vrasja e ish-ushtarit të UÇK-së, Ilir Konushefcit.

Shumë figura brenda UÇK-së e jashtë saj kanë deklraruar se vrasësit e tij janë gjetur e që tani më dihen, mirëpo ish-përfaqësuesi politik i UÇK-së, Xhavit Haliti në emisionin “n’Demos”, ka treguar se shumë gjëra janë munduar t’i fshehin nga kjo ngjarje.

- Advertisement -

Ai madje nuk e ka kursyer as familjen Haklaj, pasi sipas tij Zylfije Haklaj nuk ka dashur që të përmendej emri i njërit prej atyre që morën pjesë në vrasjen e Konushefcit.

“Nuk e kam besu që njerzit munden me shpif në përmasa të tilla, unë jam në politikë e di, por edhe këto veprime e fushata të cilat kanë të bëjnë me një proces gjithëmonë janë tilla, janë përpjekur që përmes meje ta nxijnë UÇK-në, ka pasur një lëvizje permanente deri vonë, në emër të hakmarrjes që unë e kam vra njërin apo tjetrin me më godit, akuza më interesante është që unë kam sabotuar armatosjen e ushtarëve të UÇK-së në Kosovë, sa i përket Ilir Konushefcit e Ahmet Krasniqit, unë i kam zbulu se kush e ka vrarë Ilir Konushefcin pasi ia kam dhënë 30 mijë marka, dhe e kam zbulu në detaje, unë e kam bërë një reagim për deklaratën e Zylfije Haklajt, pasi njëri që ka qenë në pritë nuk ka pas qefë me u përmend, të dhënat janë botuar në disa mediume, të cilat i japin emrat e njerëzve të cilët kanë zënë pritën për ta marrë armatimin dhe për të na shit prap”, ka deklaruar Haliti.

- Advertisement -

Të fundit

HeIIbanianz, shqiptarët që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka poIicë që i ndalon

Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -