19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

VV fiton Mitrovicën e Veriut dhe Leposaviçin, PDK fiton Zveçanin dhe Zubin Potokun

- Advertisement -

Të rekomanduara

Rezultatet preliminare në zgjedhjet e parakohshme për kryetar komunash në pjesën veriore të Kosovës kanë përfubduar, ndërsa PDK dhe VV janë ndarë baraz ms fitore.

Sipas rezultateteve preliminare të siguruara nga qendrat e votimit, partia më e madhe opozitare, PDK ka fituar Komunën e Zveçanit dhe atë të Leposaviçit.

- Advertisement -

Ndërsa partia në pushtet, Vetëvendosje e fila ka mvështetur kandidatin boshnjak në

Mitrovicë të Veriut ka dalë e para sikur edhe në Leposaviç.

Sipas rezultateve në siguruara në Zubin Potok, PDK ka marrë 196 vota ndërsa VV ka marrë 180 vota

Ndërsa në Zveçan, PDK ka marrë 114 vota dhe VV 73 vota.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë