13.1C
Pristina
3 Mars, 2021 - 19:40

VV befasoi në Lipjan, Vjosa e Glauku marrin vota me “bollëk”!

Lëvizja Vetëvendosje arriti të fitoj bindshëm zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në komunën e Lipjanit, LVV mori mbi 13 mijë vota, duke mposhtur bindshëm LDK-në dhe PDK-në.

Vetëvendosje në këtë komunë kishte dy kandidatë për deputetë, Adnan Rrustemi dhe Gresa Bytyqi.

Mësohet se Adnan Rrustemi ka arritur që në vendlindjen e tij të marr 5255 vota, kurse Gresa Bytyqi mori 3050 vota.

Ndërsa, numri 2 i listës, Vjosa Osmani ka arritur të marr deri më tani 10494 vota.

Kurse, Glauk Konjufca ka arritur të marr 7234 vota.

Të fundit

Vdes Murat Jashari

Të tjera nga rubrika