fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Vuçiqit i del rrena në shesh, ambasadori ynë Agron Bajrami e demanton keq me ambasadoren e Libisë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, para pak ditësh ka deklaruar se nëntë shtete kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, e që sipas tij në mesin e tyre janë Somalia dhe Libia.

Ndërkaq, ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Agron Bajrami, sot ka publikuar një fotografi në Twitter ku shihet bashkë me ambasadoren e Libisë, Amel Jerary, me të cilën tha se ranë dakord për nevojën e thellimit të marrëdhënieve Kosovë-Libi.

- Advertisement -

Ambasadori Bajrami dhe Ambasadorja e Libisë

Po ashtu, edhe ambasada e Kosovës në Turqi, gjatë ditës së djeshme ka publikuar një fotografi të ambasadorit Agon Vrenezi me ambasadorin e Somalisë, Jama A Mohamed, duke theksuar të dy përfaqësues shtetesh diskutuan për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit mes dy vendeve dhe shkëmbyen mendime për zhvillimet rajonale dhe ndërkombëtare.

Këto imazhe si duket erdhën si kundërpërgjigje ndaj Vuçiqit, dhe për të konfirmuar se propagandës serbe nuk po i ecën plani mirë!

- Advertisement -

Të fundit

Stresi: Gruaja e huaj nuk përmendet, Vedati bëri një gjest të pahijshëm

Stresit duket se i kanë penguar komentet e Vedatit për ish-gruan e tij. Ai është shprehur se një gjë e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -