3.3 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Vuçiq publikon imazhe nga ‘takimi urgjent’ me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova

“Mbështetje për serbët në Kosovë”, porositi presidenti i Serbisë sot pas takimit me përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova.

Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka postuar fotografi nga takimi në fjalë, dhe te përshkrimi ka shkruar “Mbështetje për serbët në Kosovë!”

- Advertisement -

Të mërkurën, Lista Serbe i dërgoi një letër presidentit Vuçiq me një kërkesë për ndihmë urgjente, për shkak të njoftimeve nga Srpska se siç thuhet, nga 1 nëntori do të fillojnë t’i konfiskojnë pronat dhe veturat e qytetarëve me targa serbe.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -