fbpx
1.1 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Vuçiq: Pse Kurti po e fton NATO-n nëse është aq i fortë, pse nuk hyri në Veri?

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me thirrjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, drejtuar NATO-s, gjermanëve dhe të tjerëve për shtimin e numrit të ushtarëve në radhët e KFOR-t, tha se “për autoritetet e Prishtinës është normale që të vijnë sa më shumë gjermanë në Kosovë, por assesi që aty të ketë një numër të vogël të serbëve”.

Të gjithë duhet të themi sa normale dhe bukur është që askush të mos na godasë në vesh.

- Advertisement -

Kundërpyetja ime është pse po e fton NATO-n kur je kaq i fortë, pse nuk hyre 20 ditë në veri”, tha Vuçiq.

- Advertisement -

Të fundit

Pas takimit në Ambasadë, ky është Asociacioni që e kundërshton Donika Gërvalla

Pas diskutimit të sotëm të thirrur nga Ambasada amerikane për formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ka...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -