18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Vuçiq: Po me thonë në Serbi se jam djali i Fahri Musliut dhe se nënën e kam k***

- Advertisement -

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka shfrytëzuar rastin të viktimizohet në periudhën kur presioni ndërkombëtar po shkon e po shtohet që Serbia ta pranojë planin franko-gjerman dhe kundërshtimet që opozita serbe po ia bën atje.

- Advertisement -

Vuçiq në televizionin ‘TV Prva’ ka përmendur edhe akuzat që ia bëjnë, ku ka theksuar edhe pretendimet se babai i tij është gazetari kosovar, Fahri Musliu, përcjell Demokracia.com.

“Nuk është sekret i madh pse dikush më suImon mua dhe jo Daçiqin. Është vënë re prej disa vitesh. Unë e respektoj SPS-në, nuk do të dëgjoni asnjë fjalë të keqe, ne kemi punuar shumë me ta në të kaluarën, por do të vazhdojmë të bëjmë edhe në gjashtë muajt e ardhshëm”, deklaroi ai.

- Advertisement -

“Unë nuk do të marr pjesë në jetën e një shteti që do të shantazhohet nga kriminelët e vegjël dhe budallenjtë. Këta janë ata që thanë se kam vrarë fëmijën tim. Thonë nëna ime është k*rvë sepse babai im është Fahri Musliu”, deklaroi Vuçiq, duke përmendur akuzat që ia bën opozita dhe gazetarët serbë. /Demokracia.com/

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -