13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Vuçiq përpIaset me një deputet në Serbi: Po më bën fotomontazhe me Kurtin

- Advertisement -

Edhe sot në Kuvendin e Serbisë ka pasë debat të nxehtë mbi çështjen e Kosovës mes presidentin serb dhe opozitës.

- Advertisement -

Aleksandar Vuçiq sot kishte me vete edhe një fotografi të kryeministrit Albin Kurti me ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias si provë për të demantuar një fotomontazh ku shihet Vuçiq dhe Kurti, e për të cilin e akuzoi një deputet se ia ka bërë.

Vuçiq për këtë foto u përplas me deputetit e DS-së, Srdan Milivojeviq, të cilit i tha se në vendin e Dendias e kishte vendosur fotografinë e tij afër Kurtit.

- Advertisement -

Në këtë seancë të nxehtë u fol edhe për incidentet e një dite më herët, shkruan Danas.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -