16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Vuçiq: Marrëveshja me Kosovën për dokumentet është e mirë për ne

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se marrëveshja me Kosovën për dokumentet identifikuese është e mirë për vendin me të cilin ai udhëheq.

“Është një marrëveshje verbale dhe mendoj se kemi arritur të korrigjojmë diçka”, tha Vuçiq, raporton Tanjug.

- Advertisement -

Ai ka shtuar se “ka një mohim mbi të cilin shkruhet se kjo nuk është njohje”.

“Ne kemi luftuar për shtetësinë serbe në Kosovë, që dokumentet e Serbisë të jenë të vlefshme në Kosovë, kemi gjetur interpretimin më të mirë, që është se serbët në Kosovë kanë të drejtën e dokumenteve të Serbisë”, shtoi ai.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -