12.7 C
Pristina
Tuesday, March 21, 2023

Vuçiq lajmërohet nga aeroporti i Mynihut, paralajmëron surpriza

- Advertisement -

Të rekomanduara

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas zbarkimit në Mynih tha se sot e pret një ditë e ngarkuar, plot surpriza, por se beson se do të luftojë me sukses për interesat e Serbisë dhe se do të mund t’i shpallë lajme të mira për qytetarët, disa sot, e disa në shtatë ditët e ardhshme, që kanë të bëjnë me Kosovën.

Në një VIDEO në profilin e tij në Instagram ka shkruar “E ardhmja e Serbisë”, Vuçiq kujtoi se sot bëhen 15 vjet nga shpallja e një viti të pavarësisë së Kosovës.

- Advertisement -

Ai bëri të ditur se në Mynih, ku do të marrë pjesë në Konferencën e 59-të të Sigurisë në Mynih, do të takohet dhe do të diskutojë me presidentin francez Emmanuel Macron dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz.

Krahas këtyre takimeve, presidenti i Serbisë tha se do të ketë një sërë takimesh me zyrtarë botërorë, në mesin e tyre Sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Anthony Blinken, përfaqësuesin e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Joseph Borelj. Ministri i Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe James Cleverley, si dhe presidenti i qeverisë greke Kyriakos Mitsotakis.

- Advertisement -

Të fundit

Rritet edhe më tepër çmimi për shkuarje në Haxh, kjo është shifra marramëndese që duhet ta paguani

Bashkësia Islame e Kosovës është deklaruar në lidhej me shkuarjen në Haxh, edhe për këtë vit. Në kuadër të kësaj,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -