fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Vuçiq e konfirmon takimin e nesërm me Kurtin: S’jam optimist

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, e ka konfirmuar takimin me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.Vuçiq tha se takimi do të mbahet nesër në ora 8:00 në Bruksel.

Një nga temat që do të diskutohet është edhe ajo e targave. Ai tha se nuk është optimist për arritjen e një marrëveshje.

Ndryshe, sonte në mesnatë pritet të hyjë në fuqi masa e dytë e Qeverisë, ajo e shqiptimin të gjobës prej 150 eurove për veturat me targa ilegale.

- Advertisement -

Klankosova.tv ka kontaktuar edhe me zëdhënësin e Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziun, por deri më tani s’ka marrë përgjigje.

- Advertisement -

Të fundit

Kurti “godet” opozitën: Kur të takoheni me Escobarin, mendone Kurtin e thuani s’ka marrëveshja pa njohje

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, u ka reaguar partive opozitare, të cilat e kritikuar për mostransparencë dhe fshehje të...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -