22.3 C
Pristina
Thursday, July 18, 2024

Vuçiq del i kënaqur nga takimi me Lajçakun: Patëm bisedë të hapur dhe miqësore

- Advertisement -

Pas qëndrimit në Kosovë, i dërguari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak ka udhëtuar drejt Beogradit, ku është pritur nga presidenti Aleksandar Vuçiq.

Pas takimit, Vuçiq ka bërë të ditur se takimi me Lajçak ka qenë i hapur dhe kanë pasur biseda miqësore lidhur me dialogun.

- Advertisement -

“Një bisedë e hapur dhe miqësore me Miroslav Laçakun. Kur them e hapur, e mendoj vërtetë. Më kuptuat të gjithë. Rroftë Serbia”, ka shkruar Vuçiq në profilin e tij në Instagram, sipër fotografisë së publikuar nga takimi.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -