8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Vuçiq anulon Paradën e Krenarisë në Beograd, si arsyetim përmend Kosovën

Parada e Krenarisë e planifikuar të mbahet në shtator në Serbi, është anuluar.

Këtë e bëri të ditur presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në një adresim për media.

- Advertisement -

Vuçiq gjithashtu se Parada e Krenarisë nuk mund të mbahet me situatën aktuale politike në Serbi, duke përmendur po ashtu edhe çështjen e Kosovës.

“Nuk e them se jam shumë i lumtur, por nuk mundemi ta mbajmë në këtë moment, kur kemi Ballkanin e Hapur dhe krizën në Kosovë, nuk kemi asnjë progres, kam të drejtë t’ju them. Nuk kemi ku të lëvizim, nuk do të heqim dorë nga targat neutrale”, tha Vuçiq.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -