fbpx
1 C
Pristina
E enjte, 26 Janar, 2023

Vlora Çitaku me një rrëfim interesant: Walker ishte punëdhënësi im i parë

Duhet Lexuar

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka treguar një detaj interesant të jetës së saj personale.

Përmes një postimi në Facebook, Çitaku ka treguar se ish-shefi i OSBE-së William Walker ishte punëdhënësi i saj i parë.

- Advertisement -

“Kënaqësi ta takoja sërish Ambasadorin Walker. Ambasadori Walker është njeriu i parë, pas prindërve të mi, që më ka besuar dhe dhënë përgjegjësi.

Ai ka qenë eprori im i parë në vjeshtë të vitit 1998 kur pata filluar punën me Misionin Verifikues të OSBE në Kosovë”, ka shkruar ish-ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku.

Më tej, ajo kujton me fjalët më të mira ish-diplomatin amerikan.

“Edhepse atëbotë shumë e re në moshë (as 18 vjeçe) Ambasadori gjithmonë më ka trajtuar me respekt.

- Advertisement -

Më ka mbrojtur dhe më ka mbështetur. Më ka dhënë vetëbesim. Faleminderit Ambasador”, shkruan ajo.

- Advertisement -

Të fundit

Lajçak e kryen pas mesnate takimin me Kurtin: U pajtuam për zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të kaIuara

Lajcak thotë se në takimin me Kryeministrin Kurti mbrëmjen që kaloi, janë pajtuar që të zbatohen të gjitha marrëveshjet...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -