11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Vjosa Osmani takohet me Joe Biden, presidentja tregon çka biseduan

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar me Presidentin e Amerikës, Joe Biden.

- Advertisement -

“Nder i veçantë të bisedoja me Presidentin Biden sot gjatë Funeralit Shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II”, tha Osmani.

Sipas saj, Presidenti Biden shprehu mbështetjen e tij të palëkundur për vendin tonë dhe në emër të popullit të Kosovës i shpreha mirënjohjen dhe përkushtimin tonë për partneritetin e palëkundur në mes të Kosovës dhe SHBA-ve. 🇽🇰🇺🇸

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -