0.3C
Pristina
3 Mars, 2021 - 02:35

Vjosa Osmani i shkruan Erdoganit: Faleminderit juve dhe Turqisë!

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani e ka falënderuar presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan për urimin e përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Me një falënderim në Twitter, Osmani ka thënë se Kosova është mirënjohëse për ndihmën e Turqisë.

“President Erdogan, falënderime për urimet tuaja për përvjetorin e pavarësisë sonë. Republika jonë e re është mirënjohëse për mbështetjen e Turqisë. Populli kosovar është mirënjohës për marrëdhënien e veçantë me Turqinë” shkruan Osmani në urim.

Të fundit

Të tjera nga rubrika