fbpx
-0.4 C
Pristina
19 Janar, 2022 - 18:49

Vjosa Osmani bashkë me deputetët e LVV-së e Listës “GUXO” futet në sallë të Kuvendit

Rekomandime

Vjosa Osmani së bashku me deputetët e zgjedhur të LVV-së është futur në sallë të Kuvendit.

Kuvendi i Kosovës sot do mbajë seancën konstituive të legjislaturës së tetë.

Në krye të këtij institucioni pritet të emërohet Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje.

Deri partitë tjera nuk kanë zbuluar emrat e personave që do të emërohen si nënkryetarë të Kuvendit, nga LDK-ja kanë bërë të ditur se e propozojnë në këtë pozitë Kujtim Shalën.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista “GUXO” e Vjosa Osmanit kanë marrë nga zgjedhjet e 14 shkurtit 50,28% të votave, duke u radhitur në vend të parë.

Në vend të dytë ka dalë PDK-ja me gjithsej 17,09%, ndërsa, LDK-ja ka dalë si parti e tretë me 12,73% të votave.

Më shumë artikuj

Të fundit