fbpx
0.3 C
Pristina
E shtunë, 28 Janar, 2023

Vjollca Hajdari, shqiptarja nga Kosova po e shoqëron kancelarin gjerman në Tiranë

Duhet Lexuar

Në Samitin e parë mes Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian që po mbahet në Tiranë kryeqytetin e Shqipërisë, kancelarin e Gjermanisë Olaf Scholz, është duke e shoqëruar ish-gazetarja dhe politologia me prejardhje nga Kosova, Vjollca Hajdari.

Hajdari këtë e ka bërë të ditur vetë Hajdari përmes një postimi në Facebook.

Ajo tash e disa dekada jeton dhe vepron në Gjermani, ku ka marrë pjesë në organizime të shumta që janë organizuar nga shteti gjerman.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Plagosja e dy grave në Fushë Kosovë, flet mjeku që ishte në vendngjarje dhe u ofroi ndihmën e parë

Indeks Online Logo Zgjidh gjuhën sq Albanian Plagosja e dy grave në Fushë Kosovë, flet mjeku që ishte në vendngjarje dhe u...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -