16.9 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Vjen paralajmërimi i frikshëm: Putin mund të ketë të njëjtin fund tragjik si Gadaff

Një veteran i inteligjencës ruse ka bërë një paralajmërim të fortë për Presidentin Putin, i cili thotë se Presidenti i Rusisë, mund të ketë të njëjtin fund tragjik si Muammar Gaddafi i cili u vra në vitin 2011, ose si ish-diktatori serb Sllobodan Millosheviç i cili vdiq burg.

Ai përballet me dështime të mëdha nga ushtria e tij, shërbimet sekrete dhe miqtë politikë, tha njeriu që e ndihmoi atë të aneksonte Krimenë dhe të nënshtronte Donbasin në 2014.

“Duhet të ketë një ndryshim të paktën një pjese të ekipit, të cilët nuk janë vetëm hajdutë…dhe të poshtër…por që gjithashtu dështuan në gjithçka që iu besua, tërësisht”, paralajmëroi Igor Girkin, një veteran i inteligjencës dhe ushtrisë, më parë.

Girkin shihet se flet në emër të vijës së ashpër që duan të shkatërrojnë Ukrainën për të fituar luftën.

Të fundit
Lajme të lidhura