19.3 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -

Vijojnë Iuftimet e ashpra, ZeIensky: Ukraina do t’i rimarrë qytetet e pushtuara nga Rusia

Ukraina do t’i rimarrë qytetet që u janë pushtuar nga Rusia, përfshirë Severodonestkun, ka thënë presidenti Volodymyr Zelensky.

- Advertisement -

Në një video-fjaIim, presidenti ukrainas u shpreh gjithashtu se vendi ishte goditur nga 45 raketa ruse në 24 orët e fundit.

Ai i përshkroi suImet si një përpjekje cinike për të thyer shpirtin e popuIIit të tij.

Severodonetsku, në Iindje të vendit, ra në duart e forcave ruse më herët sot pas disa javësh Iuftime të ashpra.

- Advertisement -

Ishte një fitore kyçe për Rusinë, e cila synon të marrë të gjithë rajonin Iindor të Donbasit të Ukrainës (i përbërë nga Luhansku dhe Donetsku fqinj).

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -