9.1 C
Pristina
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -

VIDEO/ Ushtria ukrainase hedh në ajër helikopterin rus Ka-52, në sekonda bie në tokë

Mediumi Nexta ka publikuar një video që duket se tregon një helikopter rus Ka-52 Alligator që u qëIIua në rajonin e Zaporizhias në Ukrainë.

Videoja e cila u publikua në Twiiter, tregon helikopterin që merr flakë derisa edhe tym shihet duke dalë nga mjeti fluturues. Pas disa sekondave, pajisja duket se rrëzohet në tokë.

- Advertisement -

Ndryshe, janë bërë gjashtë muaj që kur ka filluar konflikti midis Ukrainës dhe Rusisë.

Sot katër zona të Ukrainës të kontrolluara nga Rusia dhe forcat pro-Moskës fillojnë referendumet për t’u bashkuar me Rusinë.

Votimet do të zgjasin deri më 27 shtator.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -