13.4 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

VIDEO: Trupat ruse ngarkojnë ushtarët e pIagosur ndërsa dronët ukrainas i ndjekin kudo

Një dron ukrainas shënjestroi ushtarët rusë të cilët ishin të prekshëm ndaj suImit, duke transportuar ushtarë të pIagosur në një tank të blinduar.

- Advertisement -

Pamjet tregojnë ushtarët rusë të zënë në befasi ndërsa droni ukrainas lëshon granata nga lart. Ndërsa e kuptojnë se janë nën suIm, tashmë është tepër vonë për njërin prej tyre – i cili është pIagosur nga granata e lëshuar nga droni.

Një ushtar rus shihet duke vrapuar dhe duke e mbajtur të pIagosurin në shpinë në një tank të blinduar. Megjithë suImet e përsëritura, dy ushtarët rusë arrijnë në tank.

- Advertisement -

Megjithatë, ndërsa ushtarët rusë ngarkojnë të plagosurit e tyre në transportuesin e blinduar të personelit (APC), droni ukrainas lëshon edhe një bombë tjetër në mbi tank.

Tanku më në fund u shpëton sulmeve të mëtejshme, duke i çuar të plagosurit në një vend të sigurt.

Sulmi vjen ndërsa forcat ukrainase po ndërtojnë një kundërofensivë në jug të vendit për të rimarrë Khersonin.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -