17.1 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

VIDEO spektakoIare: Momenti kur Iuftëtarët ukrainas rrëzojnë heIikopterin rus Mi-35M

Mbrojtësit ukrainas rrëzuan një heIikopter rus.

Helikopteri rus po fluturonte në një lartësi shumë të ulët.

Mbrëmjen e 16 qershorit, shërbimi për shtyp i Forcave Tokësore të Forcave të Armatosura të Ukrainës publikoi informacione për rrëzimin e një helikopteri rus Mi-35M.

Mbrojtësit ukrainas publikuan gjithashtu një video të shkatërrimit spektakolar të helikopterit. Në video shihet se helikopteri rus po fluturonte në një lartësi mjaft të ulët.

Pasi ushtarët ukrainas goditen me raketë Mi-35M rus, ai fluturoi disa metra dhe u rrëzua në tokë.

Helikopteri u rrëzua në jug të Ukrainës, në rajonin Zaporizhia.

Të fundit
Lajme të lidhura