16.9 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

VIDEO/ Qeveria Rama imiton Kurtin, kryeministri solli ministrat me autobus në Kosovë

Jo më larg se më 26 nëntor 2021, në mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive Rama-Kurti, që u zhvillua te “Rozafa” në Labinot, ministrat e qeverisë Kurti mbërritën me furgon.

Fotografia e buzëqeshjes uniformë të ministrave të qeverisë Rama 3 kur janë duke udhëtuar me furgon drejt Kosovës për t’ju bashkuar qeverisë “Kurti” në mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive, ka bërë xhiron e portaleve në Shqipëri.

Fotografia po komentohet gjerësisht edhe në rrjetet sociale, por me një gabim të vogël. Poza është një imitim.

Dosja.al kërkoi në arkivë dhe zbuloi se jo më larg se më 26 nëntor 2021, në mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive Rama-Kurti, që u zhvillua te “Rozafa” në Labinot, ministrat e qeverisë Kurti mbërritën me furgon.

Pamjet e mbërritjes së ministrave me furgon:

 

Të fundit
Lajme të lidhura