29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

VIDEO/ Profesori ironizoi për minifundin, studentja befason me gjestin në mes të klasës

Një studente është zhveshur dhe ka qëndruar me të brendshme gjatë kohës që po prezantonte temën e saj të diplomimit.

E gjitha kjo ndodhi si shenjë proteste ndaj komenteve të profesorit, i cili e ironizoi në lidhje me minifundin, që sipas tij ishte shumë i shkurtër.

- Advertisement -

Letitia Chai, e sapodiplomuar në Universitetin e Cornell në Ithaca të New York-ut, u filmua nga miqtë e saj dhe u transmetua live në “Facebook” gjatë momentit të zhveshjes.

Letitia pretendon se këtë veprim e bëri “kundër besimeve shtypëse ndaj femrave dhe diskriminimit”.

Ajo shkroi në postimin që bëri në Facebook:

- Advertisement -

Nuk dija si të vazhdoja, prandaj u zhvesha për t’u përgjigjur”.

 

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -