25.7 C
Pristina
23 Qershor, 2021 - 22:25

VIDEO/ Momenti kur Nora Gjakova e mposht xhudisten serbe dhe fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Nora Gjakova, është fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Ajo filloi luftën ashtu siç i ka hije në duel me serben Marica Perishiqin. Nora e ka administruar luftë n mënyrë të shkëlqyeshme, duke mos e lejuar në asnjë rrethanë serben që të befasojë. Gjakova i dha leksion serbes. 12 sekonda pa përfunduar sfida Gjakova siguron epërsinë dhe fitoren e madhe.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese