13 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

VIDEO: Garda Kombëtare e Ukrainës rrëzoi helikopterin e avancuar rus Ka-52

Garda Kombëtare e Ukrainës rrëzoi helikopterin e avancuar sulmues rus Ka-52 në rajonin Zaporizhzhia. Helikopteri arriti të ulet, nuk dihet fati i pilotëve.

- Advertisement -

Helikopteri Ka-52 “Alligator” është një nga helikopterët më të anvacuar rus dhe kushton 15 milion dollarë.

Gardë Kombëtare po ashtu rrëzoi një një tjetër helikopter rus Mi-8 në të njëjtin rajon.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -