12.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

VIDEO: Dronët kamikaze iranian suImuan portin e Odesës: rrëzohen 6 dronë dhe një aviron rus Su-25

Për herë të dytë brenda një dite, pushtuesit rusë suImuan Odesën me dronë kamikaze iraniane.

Shpërthime u dëgjuan edhe në Dnipro

- Advertisement -

Odessa u suImua nga dronët kamikaze të prodhuar nga Irani. Kjo ndodhi më 23 shtator për herë të dytë brenda një dite.

- Advertisement -

Zëdhënësi i administratës ushtarake të Odesës, Serhii Bratchuk, tha se Odesa u suImua nga dronët kamikaze nga deti.

Serhiy Bratchuk raportoi se Forcat e Armatosura rrëzuan dronët e armikut dhe treguan një video të rrëzimit të dronit iranian.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -